Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
8190

Комітет з питань правосуддя не підтримує законопроект "Про внесення змін до Кримінального кодексу України"

Комітет з питань правосуддя не підтримує законопроект "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" (щодо посилення відповідальності за невиконання судового рішення). Про це ІМК повідомили в прес-службі ВР. Проектом закону (реєстр. N5307) пропонується посилити кримінальну відповідальність за невиконання рішень судів загальної юрисдикції, Конституційного суду України та Європейського суду з прав людини.

Зокрема, передбачається доповнити Кримінальний кодекс статтею 351-1 "Перешкоджання діяльності суддів Конституційного суду України", якою вводяться санкції за ухилення від дачі пояснень або відмова від надання документів, матеріалів, інформації судді Конституційного суду України, вчинені службовою особою. Пропонується також розширити диспозиції статті 382 шляхом встановлення відповідальності за недодержання висновку Конституційного Суду, підвищивши мінімальний розмір санкції.

Під час обговорення законопроекту члени Комітету висловили низку зауважень до нього.

Голова Комітету С.Ківалов, зокрема, наголосив, що некоректним є визначення окремої статті 351-1. На його думку, більш доцільним було б доповнити статтю 376 Кримінального кодексу "Втручання в діяльність судових органів" окремою частиною, що відповідатиме принципу, згідно з яким конституційне судочинство є одним зі способів здійснення судової влади в Україні.

Крім того, на засіданні було висловлено зауваження щодо визначення розміру штрафу від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відповідно до частини другої статті 53 Кримінального кодексу, розмір штрафу передбачено в межах від тридцяти до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а розміри більше тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян встановлено тільки за злочини у сфері господарської діяльності.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram