Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
26385

О.Семерак: ЧФ здатний рухатися тільки у вертикальному напрямку

"Всупереч заявам Віктора Януковича і російського керівництва, Чорноморський Флот РФ не є гарантом безпеки не лише для України, але й для самої Росії", - зазначив народний депутат України, голова Виконавчого комітету партії "Реформи і Порядок" Остап Семерак. Про це ІМК повідомили в прес-службі політсили. "Переглядаючи оцінки і російських, і наших військових експертів, ми дійшли висновку, що Чорноморський флот, навіть, неможливо порівнювати з флотом країн НАТО - Туреччини, Болгарії та інших держав Середземноморського басейну", - зазначив народний депутат.

За його словами, кораблі ЧФ не лише не придатні для виконання бойових завдань - значна частина флоту, навіть, не може вийти в море.

"Насправді Чорноморський флот Російської Федерації не здатний рухатися самостійно в горизонтальному напрямку. Він, коли відшвартовується від українського берега, може рухатися в напрямку тільки вертикальному, тобто на дно", - сказав О.Семерак.

На його думку, угода про продовження перебування флоту в Севастополі - це можливість для Росії "зберегти обличчя", приховавши той факт, що у 2017 році кораблі ЧФ просто не змогли б залишити українську базу.

"Президент Янукович міг би прийти в парламент, звернутися до опозиції і сказати: хлопці, є така проблема в наших стратегічних партнерів - не можуть вони забрати той флот. Десь, колись ми його разом поріжемо на металобрухт, а зараз давайте їх підтримаємо... Тому стосовно гарантування безпеки - немає про що говорити", - резюмував О.Семерак.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram