Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
11475

Українська влада не готова виконувати рішення Європейського суду - В.Яворський

Наша влада не готова виконувати рішення Європейського суду і Верховний суд морально не готовий переглядати судові рішення, де були відверті правопорушення. Про це під час прес-конференції в медіа-холі ІМК повідомив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

"Кожне рішення Європейського суду має 2 частини - індивідуальні та загальні заходи. З 1997 року, від тоді як Україна приєдналась до Конвенції, ми програли 655 рішень в Європейському суді з прав людини. Потік цих справ спостергіався останні 5 років. Щорічно, Україна програє близько 120-140 справ в європейському суді з прав людини. Ці справи з двох питань - невиконання рішень національних судів і тривалість судових процесів", - розповів експерт.

За його словами, індивідуальні заходи стосуються двох питань: перше - сплатити компенсацію і друге - поновити права людини, що порушені.

"Загалом Україна виконала в повному обсязі загальні та індивідуальні заходи щодо близько 10 рішень, індивідуальна компенсація, сплачена практично в усіх випадках, але проблема - в процедурі відновлення прав цих людей. Верховний суд відмовляє у перегляді подібних справ, тому що вони не хочуть породити прецедент, щоб деяких людей, яких засуджено до довічного позбавлення волі, вочевидь, потрібно було б випускати. А звільняти довічників - такого в нашій історії ще не було. Єдина справа, яка була в Україні переглянута за рішенням Європейського суду - це справа Салов проти України, де було порушення свободи слова. Це донецький адвокат, якому напередодні виборів Л.Кучми була підсунута підробна газета, що Л.Кучма помер і виборів не буде. Його було засуджено за кримінальний злочин. Потім ця людина була реабілітована і отримала компенсацію в розмірі 2 млн грн", - сказав В.Яворський.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram