Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
19605

У статевому вихованні дітей треба перейняти досвід Франції - С.Маіло

Степан Маіло, заступник головного лікаря з медичної частини клініки "Ісіда", прокоментував ІМК, чи потрібно в школах вводити предмет "Статеве виховання". "Однозначної відповіді на це питання бути не може, оскільки Україна - багатонаціональна держава, і в нас є люди, які сповідують іслам, іудаїзм, є католики, православні. Тому це питання треба виносити на широку дискусію за участю різних спеціалістів, які можуть дати точну відповідь, з якого віку дітям потрібно розказувати про статеві стосунки", - зазначив спеціаліст.

За його словами, в Україні більшість дітей дізнаються про статеві стосунки ще в дитячих садках або від своїх однолітків на вулиці.

"Зрозуміло, що правильною була б подача інформації або від батьків, або зі спеціальної літератури. Наприклад, у Франції для дітей видають спеціальну літературу "Сексуальне виховання дітей", яка розрахована на різні вікові групи дітей. У цій книзі детально розповідається про те, що відбувається в природі, в житті тощо, до того ж, простою та зрозумілою для дітей мовою. Тому можна було б використати досвід цієї країни, а не винаходити велосипед", - сказав С.Маіло.

Він вважає, що зараз потрібно збирати батьків, вчителів, спеціалістів, учнів, щоб проводити дискусії стосовно статевого виховання, аби вирішити, в якому віці дітям це питання висвітлювати.

"Почати потрібно з того, щоб підготувати спеціалістів, які б зробили це правильно, коректно і в доступній формі. Тому що залежно від вікової групи це може бути по-різному подано. Не завжди наші педагоги зможуть це зробити добре та адекватно. Можливо, цим питанням мають займатися шкільні психологи, яких потрібно навчити, як донести цю інформацію дітям. І, звісно, враховуючи проблему ранніх вагітностей, яка в Україні поширена, враховуючи те, що діти не готові до вагітності ні морально, ні фізично, то це питання потрібно вирішувати", - зазначив експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram