Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 16 квітня 2021 15:06
Новини: Політика
21060

Вітчизняні авіакомпанії покращили безпеку польотів - Мінтранс

За І квартал 2010 року фахівці Державіаадміністрації провели 158 інспекційних перевірок експлуатантів, 14 сертифікаційних перевірок щодо отримання та продовження терміну дії сертифіката експлуатанта та сім позапланових інспекторських перевірок. Про це ІМК повідомили у прес-службі Мінтрансу України. Крім того, було здійснено вісім перевірок спільно з органами прокуратури та Служби безпеки України стосовно дотримання безпеки польотів експлуатантами повітряних суден.

Сьогодні перелік авіакомпаній, які мають діючий сертифікат експлуатанта, налічує 74 компанії.

Також за І квартал 2010 року Державіаадміністрації провела три засідання комісії з безпеки польотів за участю усіх українських експлуатантів та спільно з авіакомпаніями розробила план заходів на 2010 рік по усуненню недоліків та покращенню рівня безпеки польотів.

Позитивним фактором є покращення показників дотримання міжнародних стандартів з безпеки польотів на літаках українських авіаперевізників за результатами наземних перевірок по програмі SAFA (Safety Assessment of Foreign Aircraft - Оцінювання рівня безпеки іноземних літаків) в аеропортах країн Євросоюзу. Кількість зауважень до літаків вітчизняних авіакомпаній зменшилися майже удвічі: з 444 до 275.

Загалом за І квартал 2010 року здійснено 25 перевірок літаків українських авіаперевізників за програмою SАFА, перевірено 17 авіакомпаній та 10 типів повітряних суден. Коефіцієнт українських авіаперевізників у І кварталі 2010 року склав 0,42. Порівняно з І кварталом 2009 року показники з безпеки польотів на літаках українських авіаперевізників покращилися більше, ніж утричі. У "чорному списку" авіакомпаній, яким заборонено польоти до Євросоюзу, українських авіаперевізників немає.

Джерело: УНН