Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11280

К.Грищенко назвав домовленості з Росією по газу і флоту захистом національних інтересів України

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко назвав домовленості між Україною та Росією про зменшення ціни на російський газ та продовження строку базування Чорноморського флоту РФ на 25 років захистом національних інтересів України. Про це він сказав у прямому ефірі на одному з телеканалів, повідомляє кореспондент ІМК.

За словами К.Грищенка, ці угоди - це захист національних інтересів через стратегічні партнерські стосунки з Росією. "Ми робимо це не для того, щоб комусь сподобатись, а щоб зламати стереотип, що з цими українцями, як кажуть в Москві, ні з ким не можна мати справу", - сказав він.

Міністр закордонних справ зазначив, що ці угоди є великим компромісом для Росії і України. "Найбільшою катастрофою України були саме контракти від 19 січня 2009 року, які вбивали цілі сектори в економці України", - наголосив він.

К.Грищенко також зазначив, що для України російський флот ніколи не створював і не створює ніякої загрози.

"Для того, щоб ми мали нормальний бюджет, який базується на реальній ціні на газ і партнерських відносинах з Росією, без союзів і меншовартостей і були укладені ці угоди", - сказав він.

Міністр також нагадав, що Віктор Янукович чітко заявив, що мета України - інтеграція до ЄС. "Чи зможемо ми досягти базових критеріїв для того, щоб претендувати на таке членство без економічного зростання, чи можемо ми це забезпечити без збереження позицій на російському ринку", - наголосив К.Грищенко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram