Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
19425

Президент двічі здав національні інтереси - "Фронт змін"

Партія "Фронт Змін" засуджує підписані в Харкові угоди та вважає, що новообраний президент України за 50 днів свого правління двічі здав національні інтереси. Про це йдеться у резолюції Ради політичної партії щодо захисту державного суверенітету та незалежності України, яку передали ІМК.

Текст резолюції:

Новообраний президент України за 50 днів свого правління двічі здав національні інтереси. Спочатку в США Віктор Янукович послабив зовнішньополітичну позицію України, віддавши всі запаси стратегічного урану України. Згодом у Харкові було підписано угоду, згідно з якою за середньоєвропейську ціну на газ майбутні покоління українців розрахуються незалежністю.

"Фронт Змін" завжди виступав за активну позицію України у взаєминах зі стратегічними партнерами та сусідами. Але в Харкові за ілюзорні економічні преференції президент України віддав частину державного суверенітету.

Уже очевидно:

* Віктор Янукович є поганим перемовником на зовнішній арені. Поспіхом підписані домовленості явно більш вигідні російській стороні. Згідно з ними, Чорноморський флот в Україні може залишитися практично назавжди, а механізмів денонсування цих домовленостей в угоді не передбачено.

* Нова влада не здатна захистити інтереси України. Здача позицій щодо Чорноморського флоту значно послаблює позицію України в усіх інших сферах політики та економіки.

* Здійснюється розворот зовнішньої політики на 180 градусів, а євроінтеграція остаточно переходить в розряд декларацій.

* Віктор Янукович не став гарантом Конституції України. Він не мав права підписувати рішення щодо продовження терміну перебування іноземного флоту. Стаття 17 Конституції України прямо забороняє розміщення іноземних військових баз на території нашої держави.

* Віктор Янукович так і не став президентом всієї України. Внаслідок його суперечливих рішень поглиблюється розкол України. Якщо раніше між "помаранчевими" та "біло-синіми" існувало чітке розмежування, то сьогодні воно перетворилося на прірву.

Глава держави вже вніс до парламенту для ратифікації підписану ним Угоду про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Політична партія "Фронт Змін" вважає, що цим президент власноруч підписав собі політичний вирок.

Партія "Фронт Змін" засуджує підписані в Харкові угоди. Ми закликаємо українців висловити свою громадянську позицію проти цих домовленостей. "Фронт Змін" оголошує початок збору підписів під зверненням до депутатів Верховної Ради не ратифіковувати їх.

Згідно з Конституцією України, єдиним джерелом влади і носієм суверенітету є народ. Ми переконані, що на наступних виборах влада, яка представляє минуле, піде в небуття. До державного керма стануть нові сили, які забезпечать суверенітет України та європейський вектор її розвитку.

Джерело: УНН