Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
16320

В.Пинзеник: Держбюджет сформовано на нереальних доходах

Попри декларування збалансованості проекту Державного бюджету на 2010 рік, він розроблений на нереальній цифрі доходів. Таку думку вислови голова Українського фонду підтримки реформ, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, аналізуючи підготовлений Урядом проект Бюджету на 2010 рік.

"До загального фонду державного бюджету поточного року планується отримати 218,7 млрд грн", - констатував Віктор Пинзеник. За його підрахунками, це майже на 40% більше за минулі роки. І це до того, що зростання номінального ВВП планується на рівні 18,4% (при реальному - на 3,7%)

Економіст підкреслив: "Нереальність запланованої цифри доходів підтверджують і дані виконання бюджету за перший квартал 2010 року". До загального фонду державної скарбниці за цей період надійшло 39 млрд грн. Це на 13% більше ніж минулого року. Якщо ж врахувати приріст невідшкодованого ПДВ за цей період в сумі 6,6 млрд грн, то показник першого кварталу поточного року виявиться меншим за 2009 рік на 6,1%. Для виходу на заплановану цифру у 218,7 млрд грн решту місяців (у тому числі квітень) збільшення надходжень має скласти 47% (в середньому по 22,4 млрд грн. на місяць за фактичних показників першого кварталу 13 млрд грн щомісяця).

"Тільки з причин завищених доходів реальний дефіцит бюджету на 2010 рік більший за декларовану Урядом цифру на 2,8%," - підсумував Віктор Пинзеник.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram