Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11505

За перешкоджання ЗНО будуть карати

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу два проекти законів щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань запровадження зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти. Про це ІМК повідомили в прес-службі ВР. Члени Комітету під час розгляду зазначили, що законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань запровадження зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти, поданий народним депутатом В.Кириленком, і про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти та встановлення відповідальності за порушення під час його проведення (реєстр. N5544-1), поданий народними депутатами В.Полохалом, Л.Оробець та ін., є схожими за змістом та передбачають внесення змін і доповнень до базового Закону "Про освіту" в частині включення лише основних норм, які формують правову базу зовнішнього незалежно

При цьому основні зміни пропонується внести також до законів "Про вищу освіту" та "Про загальну середню освіту". Проектами передбачається включити до Закону "Про вищу освіту" визначення термінів "зовнішнє незалежне оцінювання знань" і "зовнішнє незалежне оцінювання знань осіб, які бажають вступити до вищих навчальних закладів". До цього ж закону автори пропонують додати статтю 411, якою встановити основні засади та вимоги до порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Проектами передбачається надати право особам, які пройшли ЗНО, на отримання засвідчених копій їхніх сертифікаційних робіт та встановити належний правовий статус сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

Законопроектами також пропонується доповнити статтю 183 Кримінального кодексу частинами, які передбачають відповідальність за порушення права на освіту при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, а також при використанні його результатів: перешкоджання проходженню зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації чи вступних випробувань до вищих навчальних закладів, за умисне порушення порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також за підробку та використання завідомо підробленого документа про освіту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram