Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
17700

Європейський суд з прав людини визнав права захисників пам'ятника радянському солдату в Таллінні

КИЇВ. 29 березня. УНН. Європейський суд з прав людини визнав порушеними права захисників зруйнованого бронзового пам'ятника радянському Солдату-визволителю в Таллінні і зобов'язав естонську владу виплатити в загальному рахунку 50 тисяч євро. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters. 

ЄСПЛ визнав порушеними права  захисників зруйнованого бронзового пам'яника і зобов'язав естонську владу виплатити в загальному рахунку 50 тисяч євро постраждалим в ході заворушень в зв'язку з переносом монументу. Про це сказано у винесеному рішенні суду.

Зі скаргою до суду звернулись 7 позивачів - активісти руху "Ночной дозор". Серед них 2 росіян і 3 громадян Естонії. Позивачі скаржились на порушення прав на особисту недоторканість і на застосування до них тиску та мордувань зі сторони естонської поліції.Вони переконані, що "прибалтійський націоналізм не може слугувати виправданням порушення прав людини" 

Як відомо, естонська влада в 2007 році в ході протестів під час знесення пам'ятника радянському Солдату-визволителю, порушила проти цих активістів статтю 3 Європейської конвенції з прав людини, заборонивши тортури і нелюдське чи таке, що принижує людську гідність звертання. 

Однак, у Естонії ще є право оскаржити рішення Страсбурзького суду. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram