Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
19170

Нардепи пропонують визначити основи охорони та відновлення зелених насаджень

КИЇВ. 1 квітня. УНН. 9 народних депутатів пропонують парламенту визначити правові основи утримання, охорони та відновлення зелених насаджень. Про це говориться у проекті закону №2625 "Про зелені насадження міст та інших населених пунктів", передає УНН.

Зокрема, передбачається, що захисту підлягають всі зелені зони та насадження, що знаходяться на території міст та інших населених пунктів незалежно від форм власності на земельні ділянки, на яких ці насадження розташовані.

Законопроектом пропонується, що громадяни, посадові особи та юридичні особи повинні здійснювати заходи щодо збереження зелених насаджень, не допускаючи незаконних дій чи бездіяльності, що можуть призвести до пошкодження чи знищення зелених насаджень, а власники та користувачі земельних ділянок, на яких знаходяться зелені насадження, зобов'язані здійснювати контроль за їх станом, забезпечувати задовільний стан та нормальний розвиток зелених насаджень.

Законопроект також передбачає, що на одного мешканця міста чи іншого населеного пункту має припадати щонайменш 25 квадратних метрів зелених зон, а за рахунок бюджетів міст та інших населених пунктів в зелених зонах загального, обмеженого та спеціального користування виявляються та встановлюються особливо цінні ділянки зелених зон та вікові дерева, які оголошуються об’єктами природно-заповідного фонду України.

Окрім цього передбачається, що на територіях, зайнятих зеленими зонами загального користування, особливо цінних ділянках зелених зон забороняється надання земельних ділянок для будівництва будівель та споруд, окрім об'єктів цивільної оборони, вентиляційних шахт метрополітену, господарських об'єктів, пов'язаних із доглядом за територією, спортивних та дитячих майданчиків, а також зміна цільового призначення відповідних земель.

Також законопроект ом пропонується, що замість знищених чи пошкоджених насаджень проводиться компенсаційне озеленення, а збитки, які завдано пошкодженням чи знищенням зелених насаджень підлягають відшкодуванню.

Згідно прогнозів нардепів, в результаті прийняття цього законопроекту, буде припинено масове винищення зелених насаджень в містах та інших населених пунктах, чим буде збережено їх естетичну привабливість для туристів; покращиться здоров'я населення, підвищиться рівень його екологічної свідомості; буде впорядковано стан зелених насаджень, припиниться незаконне вилучення та використання земель рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного призначення, що зайняті зеленими насадженнями.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram