Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 30 червня 2022 20:00
Новини: Політика
21990

Ю.Луценка швидше помилує В.Янукович, ніж звільнить суд – О.Баганець

Ю.Луценка швидше помилує В.Янукович, ніж звільнить суд – О.Баганець

КИЇВ. 1 квітня. УНН. Адвокат екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка Олексій Баганець не розраховує, що його підзахисного у вівторок, 2 квітня, може бути звільнено з-під варти за рішенням суду касаційної інстанції. Про це УНН повідомили у прес-службі Народної самооборони.

Звільнити Ю.Луценка може Президент України за власним бажанням, заявив О.Баганець, коментуючи ймовірність звільнення Ю.Луценка.

"Я, відверто кажучи, зовсім не розраховую на те, що вищий спецсуд з розгляду цивільних та кримінальних справ звільнить Луценка. Я вважаю, що більш вірогідним може бути процедура помилування, яку може запровадити своїм указом президент, оскільки цей варіант однозначно неврегульований законом, тобто глава держави може помилувати як на прохання засудженого, так і на свій власний розсуд", - наголосив О.Баганець.

У свою чергу такої ж думки дотримується й інший адвокат Ю.Луценка Ігор Фомін.

"Для того, щоб це (звільнення – ред.) відбулося, суд повинен бути судом, який керується і діє, використовуючи виключно закони, а не вказівки будь-кого з високо посадовців", - зауважив захисник.

Нагадаємо, адвокат Олексій Баганець зазначав, що рішення Європейського суду з прав людини щодо поданої екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком заяви про оскарження рішення Печерського районного суду, відповідно до якого Ю.Луценка було засуджено до 4 років позбавлення волі, може бути оприлюднене вже до серпня 2013 року.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра винним у скоєнні посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Суть обвинувачень зводиться до того, що Луценко, будучи міністром внутрішніх справ, нібито сприяв нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку, виділенню йому житла, а також зарахуванню його до департаменту оперативної служби. Крім того, суд визнав винним екс-голову МВС у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції в Національному палаці "Україна" в 2008-2009 році.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram