Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15570

Жителі Афін влаштували демонстрації проти стабілізаційних заходів

Демонстрації проти стабілізаційних заходів уряду і допомоги МВФ пройшли у вівторок ввечері в Афінах, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на місцеві телеканали.

"Руки геть від наших зарплат", - скандували в центрі міста працівники транспорту, які у вівторок зупинили роботу на шість годин.

Також більше двох тисяч державних працівників пройшли демонстрацією перед парламентом під гаслом "Геть МВФ!".

Профспілки призначили на 5 травня загальний страйк державного і приватного сектора. Як очікується, до Греції не літатимуть літаки, що порушить плани туристів.

Грецький уряд готується піти на поступки ЄС і МВФ, щоб отримати кредитну підтримку. Ринкові запозичення на тлі постійного зростання відсотка стали для Афін розкішшю, і рефінансувати свій більш ніж 300-мільярдний борг Греція може лише за допомогою стабілізаційних кредитів міжнародних інститутів під відсоток нижче ринкового.

Очікується, що під тиском МВФ Греція може вжити нових заходів зі скорочення державних витрат, лібералізації трудового та пенсійного законодавства.

Переговори повинні завершитися до 19 травня, коли Афінам належить рефінансувати близько 9 мільярдів євро боргу. Цих грошей у Греції поки немає.

Джерело: УНН