Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15915

Колумбія зажадала від Нікарагуа звільнення заарештованих рибалок

МЗС Колумбії зажадало від властей Нікарагуа негайного звільнення 32 захоплених рибалок та повернення трьох риболовецьких шхун, говориться в повідомленні для друку зовнішньополітичного відомства Колумбії. Про це повідомляє РІА "Новости".

Минулого четверга нікарагуанські військові моряки заарештували три колумбійських риболовецьких судна, які, за версією нікарагуанської сторони, вели промисловий лов риби в економічній зоні Нікарагуа.

На думку МЗС Колумбії, лов вівся в нейтральних водах.

"Уряд Колумбії вимагає від Нікарагуа негайного і беззастережного звільнення членів екіпажу, а також повернення захоплених риболовецьких судів", - говориться в документі.

"У ході проведеного ретельного розслідування компетентними органами Колумбії було встановлено, що затримання рибалок є незаконним і грубо порушує міжнародне право, так як лов здійснювався у міжнародних водах", - вказується в повідомленні.

Настільки різний підхід двох країн до інциденту, що мав місце, обумовлений тим, що колумбійські рибалки ловили рибу в районі островів Сан-Андрес і Провіденс в Карибському морі, територіальну приналежність яких оскаржують Нікарагуа і Колумбія.

В даний час Міжнародний суд у Гаазі розглядає позовну заяву Нікарагуа про визнання її права на володіння островами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram