Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17985

В Україні 4,5 млн безробітних

Станом на 1 квітня 2010 р. офіційна статистика визнає існування в Україні 2 млн безробітних, з яких 518,9 тис. зареєстровано у державній службі зайнятості. Однак за результатами моніторингу Національного форуму профспілок України (НФПУ) реальна кількість безробітних значно більше і орієнтовно становить 4 млн 588 тис. 700 осіб. Про це під час прес- конференції у медіа-холі ІМК заявив голова НФПУ Мирослав Якібчук.

За його словами, на відміну від офіційних державних органів форум профспілок враховує кількість безробітних, які не реєструються у службі зайнятості , а також різні форми прихованого безробіття - вимушені та неоплачувані відпустки, скорочений робочий день або тиждень.

"Водночас спостерігається тривожна перспектива щодо можливості забезпечення у найближчому майбутньому цієї армії безробітних роботою. Навіть за офіційними даними, навантаження на 10 вільних робочих місць наразі складає 71 безробітну особу. До того ж це показник має значну диференціацію у регіональній площині: від трьох осіб на 10 робочих місць у Києві до 374 осіб у Хмельницькій області", - повідомив М.Якібчук.

Джерело: УНН