Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
16425

М.Якібчук розповів, чого очікувати Україні впродовж року

Голова НФПУ Мирослав Якібчук під час прес-конференції у медіа-холі ІМК звернув увагу на основні тенденції, що очікують на Україну у найближчі 12 місяців.

Перша тенденція, за його словами, це наступ на трудові права працівників. Це відбудеться насамперед як наслідок ухвалення нового Трудового кодексу і призведе до збільшення кількості та загострення трудових конфліктів між працівниками і роботодавцями, працівниками і державою.

"Друга тенденція. Заплановане державою скасування єдиного податку знищить майже весь дрібний і значну частину середнього бізнесу, зумовить їх масову "тонізацію", остаточно закріпить в економіці панування великого і надвеликого капіталу і виробництва, а в соціальній сфері - різке розшарування на олігархів і бідноту", - повідомив М.Якібчук.

Третьою тенденцією він назвав пригнічення дрібного і середнього бізнесу та відсутність давно обіцяної державної програми створення робочих місць. Це в свою чергу обумовить подальшу стагнацію ринку праці і держава найближчим часом не зможе зменшити обсяг безробіття.

"І четверта тенденція - це відмова чинної влади від стимулюючої податкової політики на користь фіскально-каральної, збереження високих податкових ставок та реалізація планів їх збільшення (наприклад, збільшення податку на рекламу у 42 рази). Це стимулюватиме ухиляння від сплати податків, збереження і певне зростання заборгованості по зарплаті", - повідомив голова НФПУ.

Джерело: УНН