Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17655

С.Ківалов: Закон вимагає прийняти рішення по всіх 6 суддям Конституційного Суду

Президент України Віктор Янукович своїм вчорашнім Указом N 585, відновив Сюзанну Станік на посаді судді Конституційного Суду України. Про це ІМК повідомили в прес-службі Сергія Ківалова. Президент виконав рішення Вищого адміністративного суду України, в якому Суд постановляє, що Станік звільнили незаконно,- підкреслив Сергій Ківалов.

"Станік поновлена на посаді. На черзі другий. Разом зі Станік, суддів Конституційного суду стає вже 19, а призначених за президентською квотою - 7. Тоді як Конституція обмежує склад суду 18 суддями, а квоту Президента 6- ма.

Якщо б вдалося юридично визначити, хто саме з суддів, призначених в КСУ за квотою Президента (Юрій Баулін, Сергій Вдовиченко, Володимир Кампо, Дмитро Лилак, Юрій Нікітін, Віктор Шишкін) зайняв місце Станік - варто було б провести точкове звільнення. Але це неможливо.

У цьому випадку, згідно із законом, можливий такий вихід: заново призначити всіх шістьох суддів за квотою Президента, включивши до їх числа Станік; при цьому, можна підтвердити повноваження 5 з 6 діючих суддів", - зазначає С. Ківалов.

"Звичайно ж, вихід з подібних юридичних лабіринтів не доводилося б шукати, якби не помаранчеві "Мінотавра", активно їх обживали", - додав Сергій Ківалов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram