Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
10005

Ефект економічного пожвавлення може зійти нанівець - Я.Жаліло

Вже в середньостроковому періоді здатність України конкурувати з оновленими кризою зростаючими економіками видається вельми проблематичною, відтак ефект економічного пожвавлення може швидко зійти нанівець. Про це, як передає кореспондент ІМК, сказав перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло. За його словами, відсутність цілеспрямованих структурних реформ в докризовий період і зосередження антикризової політики лише на вирішенні "пожежних" проблем не створили умов для якісних структурних зрушень.

"Тому спонтанне післякризове відновлення економіки може відбуватися лише на підґрунті відновлення колишньої моделі економіки, орієнтованої на експорт низько технологічних і сировинних ресурсів та "проїдання" отриманого доходу через значний рівень низько ефективних соціальних видатків", - додав експерт.

В той же час він зазначив, що найбільшого приросту промислового виробництва досягнуто в експортоорієнтованих галузях переробної промисловості: хімічній та нафтохімічній промисловості, металургії, машинобудуванні.

"Між тим, надзвичайно повільна динаміка відновлення споживчого попиту через повільне зростання номінальних доходів населення, а також відсутність прийнятних програм споживчого кредитування продовжує стримувати зростання виробництва у галузях, орієнтованих на його задоволення: харчовій та легкій промисловості.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram