Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
13050

Відбувся круглий стіл з питань створення електронного уряду

Сьогодні відбулося завершення дводенного круглого столу з питання створення електронного уряду в Україні. За підсумками було складено список пропозицій, який буде передано в Кабмін.

На круглому столі були присутні представники Кабміну, різних комітетів, обласних і міських адміністрацій України, а також посол Великобританії в Україні Лі Тернер, директор інформаційного департаменту Сейму республіки

Латвія Аніта Дудіна, голова департаменту спеціальних програм парламенту Греції Елені Друлія, голова ШЕ-департаменту Грузії Мераб Готсірідзе .

В ході доповідей гостями були представлені моделі електронного уряду, вже впроваджені в їхніх країнах і методи їх впровадження. Їх досвід, тенденції розвитку цього питання і напрацювання були взяті за основу обговорення створення e-government в Україні.

В ході обговорення були розглянуті питання створення ID для громадян України, методи захисту даних, загальні принципи функціонування всієї структури та окремих підрозділів.

У результаті було сформульовано наступні тенденції, які будуть внесені до Кабміну, як пропозиції щодо початку становлення електронного уряду:

- створення структури, яка буде займатися впровадженням електронного підпису; - збереження Комітету з інформатизації України (нагадаємо, що підписання документів про створення комітету було зроблено в 2007 році, комітет сформувався в 2009 але до цих пір не було жодного засідання); - прийняття технічного регламенту; - розробка системи навчання та семінарів для держслужбовців; - створення системи щодо впровадження і популяризації електронного уряду; - створення стандартів для оцінки ефективності функціонування державних сайтів; - створення єдиного вікна для подачі громадянами запитів в гос.структури; - розробка антимонопольних норм у сфері ІКТ.

Досвід впровадження електронної системи документообігу тільки на рівні глав департаментів, вже впровадженої в Україні, дозволила зменшити терміни обробки заявки в 4 рази. Досвід же західних країн показав, що ця цифра може бути збільшена.

Щоправда, як повідомили представники Кабміну, на впровадження системи підуть роки і то за умови, що ентузіазм до цього питання не впаде і бюрократичні питання будуть вирішуватися без затягування часу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram