Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 16 липня 2019 23:46
Новини: Політика
22665

Вступивши до Митного союзу, українська економіка буде доотримувати більше 10 млрд доларів щорічно - В.Медведчук

КИЇВ. 25 квітня. УНН. Українська економіка завдяки вступу до Митного союзу отримуватиме більше 10 мільярдів доларів щорічно. Про це під час круглого столу “Український агропромисловий комплекс та Митний союз: проблеми і перспективи”сказав лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук, передає кореспондент УНН.

В засіданні прийняли участь лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук, радник Президента РФ, академік РАН Сергій Глаз’єв, представники євразійської економічної комісії, представник міністерства аграрної політики і продовольства України, представники Міністерства сільського господарства РФ, представники народногосподарського прогнозування РАН, представники Інституту економіки і прогнозування НАН України, представники Інституту аграрної економіки НААН України, представники євразійського банку розвитку, керівники підприємств агропромислового комплексу, представники наукових та навчальних закладів, незалежні експерти і представники громадських організацій.

На засіданні круглого столу економісти, експерти, керівники підприємств агропромислового комплексу, представники громадськості України та держав-членів Митного союзу обговорили всі переваги та недоліки геополітичного вибору України та його наслідки для АПК країни.

“2013 рік може бути вирішальним в питанні вибору вектору інтеграції української політики. Останніми днями постійно ведуться розмови відносно того, на скільки Україна може і має шанси стати членом Митного союзу. Про це постійно згадує влада, хоча європейський вибір з вуст як влади, так і опозиції звучить, як єдиний і безальтернативний”, - сказав В.Медведчук.

За його совами, останні розмови про те, що необхідно придивитися до приєднання до окремих положень Митного союзу, отримати статус спостерігача, створюють ґрунт для цих обговорень, проте нічого не дають.

“Питання полягає в тому, що Україна повинна стати або на шлях інтеграції Митного союзу та єдиного економічного простору, а у майбутньому – єдиного євразійського союзу. Або йти по шляху, який було анонсовано і який нібито буде вирішений в листопаді 2013 року в результаті підписання договору про Асоціацію і договору Зони вільної торгівлі з ЄС. Хоча для Україна можливий і третій шлях. Більше того, державна політика, яка демонструється останнім часом, вказує на те, що Україна часто у своїй багатовекторності з невизначеною кількістю векторів обирає шлях, який називається “ми не підемо а ні туди, а ні сюди, залишившись там, де ми є”. Якщо коротко охарактеризувати один і другий вектор економічної політики, виходить з одного боку безальтернативний європейський вибір, в якому об’єдналися і влада і опозиція, який при цьому не готовий сперечатися з відкритим і прозорим курсом на Митний союз, в якому преференції і реальна економічна вигода, який прорахований не кимось, а нашими вченими, а саме Інститутом економічного розвитку НАН – єдиною державною профільною науковою установою, який робив аналіз разом з російським Інститутом економічного прогнозування і євразійським банком у 2012 році, зробив висновок, що преференція від вступу до Митного союзу за рахунок зниження ціни на газ, ліквідації мита на нафту та нафтопродукти буде складати біля 10 млрд дол. щорічно. Ці кошти будуть залишатися в економіці України, будуть використовуватись для розвитку економіки, створення робочих місць, фінансування галузі освіти і охорони здоров’я, розвитку економіки. Ефект від економічної інтеграції і повної взаємодії високотехнологічних галузей таких, як ракетна і космічна, агропромислового комплексу, машинобудування, оборонної галузі, авіаційної галузі складе до 2030 року від взаємодії 4 країн Митного союзу преференції у розмірі 12,2 млрд дол. щорічно”, - сказав він.

Як повідомляв УНН , голова ВГО “Комітет виборців України” Олександр Черненко вважає, що половина українського населення прагне, щоб Україна вступила у Європейський Союз.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...