Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
19905

Українські військові авіатори завтра повернуться з Гренландії

Українські військові авіатори завтра повернуться з Гренландії

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Завтра, 27 квітня, на Батьківщину повертаються українські військові авіатори, які впродовж трьох тижнів в екстремальних кліматичних умовах виконували завдання спільної українсько-данської операції “Північний сокіл – 2013” з перевезення пального на острові Гренландія. Про це УНН повідомили у прес-службі Міноборони.

На літаку Іл-76МД ЗС України прибуде група українських авіаторів на чолі з заступником начальника авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковником Олександром Кулібабою.

Загалом до операції “Північний сокіл – 2013”, яка проходить четвертий рік поспіль, залучається 29 українських військовослужбовців у складі двох екіпажів та наземного інженерно-технічного персоналу бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України, що дислокується у Мелітополі. Також до складу робочої групи увійшли офіцери-координатори від Командування Повітряних Сил ЗС України.

Довідка УНН: Спільна українсько-данська операція “Північний сокіл – 2013” відбувається протягом квітня поточного року. У рамках її проведення військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України планується перевезти понад 500 тисяч літрів пального та інший вантаж з авіабази ВПС США “Туле” на датську полярну станцію “Норд” на острові Гренландія.

У листопаді 2012 року між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія було підписано Меморандум про взаєморозуміння стосовно проведення спільної військово-транспортної операції з перевезення пального “Північний сокіл – 2013”.

Крім того, було підписано Імплементаційну угоду між Повітряними Силами ЗС України та Оперативним Повітряним командуванням Збройних сил Королівства Данія. Цей документ підписали командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Юрій Байдак та командувач Оперативним Повітряним командуванням Збройних сил Королівства Данія генерал Нільсон.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram