Парламент Сербії почав розгляд угоди з Косовом

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Сербські депутати почали дебати щодо угоди про нормалізацію відносин із Косовом, укладеної за посередництва Євросоюзу, передає УНН з посиланням на радіо "Свобода".
Цього місяця в Брюсселі документ погодили прем’єри Сербії і Косова Івица Дачич і Хашим Тачі.
Парламент Косова підтримав угоду 21 квітня, а наступного дня його схвалив сербський уряд.
На сьогодні заплановане ухвалення документа в парламенті в Белграді.
Угода передбачає доступ етнічних сербів, які переважають на півночі Косова, до служби в поліції і місцевого самоврядування. Водночас серби мають визнати авторитет влади Косова.
Імплементація цього документа є важливою і для Белграда, і для Приштини – в їх наближенні до ЄС.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, Сербії пообіцяли вступ до ЄС в обмін на виконання договору з Косово.
Довідка УНН: Ко́сово (алб. Kosova, Kosovë, Republika e Kosovës) — самопроголошена держава на Балканах, чию незалежність визнали 98 держав (станом на 28 листопада 2012).
Внаслідок війни 1999 року між сербами та албанцями край перейшов під контроль ООН (хоча де-юре залишався автономією у складі Сербії). 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку. Сербія досі не визнає незалежності Косова, через що країна не має остаточного визнання у світі.
Косово межує з Македонією, Сербією на сході та півночі, Албанією на південному заході та Чорногорією на північному заході.
Албанська більшість (92%), що проживає в Косові, яка й вимагала незалежності, контролює всю територію краю, за винятком декількох громад, більшість у яких становлять серби.