Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
15510

Л.Кожара розповів гендиректору МАГАТЕ про пріоритети України в ядерній енергетиці

Л.Кожара розповів гендиректору МАГАТЕ про пріоритети України в ядерній енергетиці

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Сьогодні у рамках візиту до Австрії Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зустрівся з Генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Юкією Амано у штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні. Про це УНН повідомили у прес-службі МЗС.

Міністр закордонних справ України поінформував главу МАГАТЕ про сучасні пріоритети України в ядерній енергетиці, зокрема удосконалення безпеки вітчизняних АЕС та дослідницьких реакторів, розвиток регуляторної інфраструктури у галузях ядерної захищеності та ядерної безпеки, поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними джерелами, роботу з подолання негативних наслідків чорнобильської катастрофи.

У ході зустрічі Л.Кожара наголосив, що ядерна енергетика залишається на сьогодні важливою та життєздатною альтернативою для України у якості стабільного та чистого джерела енергії.

"Україна дотримується найвищих міжнародних стандартів у галузі ядерної безпеки», - підкреслив міністр, - "і ми успішно пройшли, разом з країнами ЄС, "стрес-тести" на наших атомних станціях".

Україна повністю виконала свої зобов’язання щодо вивезення зі своєї території високозбагачених ядерних матеріалів, зробивши черговий практичний внесок у забезпечення глобальної ядерної безпеки, відзначив Леонід Кожара.

Під час зустрічі сторони також обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва, проблематики дотримання Україною гарантій Агентства та реалізацію проектів технічного співробітництва МАГАТЕ на чорнобильському напрямку.

Як повідомляв УНН , Президент України Віктор Янукович в ході робочої поїздки на Чорнобильську АЕС повідомив, що у поточному році на соціальні виплати чорнобильцям у державному бюджеті передбачено 2 млрд 623 млн грн.

Як повідомлялося, нещодавно міністр соціальної політики України Наталя Королевська повідомила, що виплати чорнобильцям будуть переглянуті після внесення змін до Державного бюджету України на 2013 рік. 

Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з трудовим колективом Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" наголосив на важливості перетворення об'єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему.

Довідка УНН: Чорнобильська атомна електростанція імені В. І. Леніна, ЧАЕС - зупинена перша українська атомна електростанція, відома у зв'язку з аварією, що сталася 26 квітня 1986 року.

Офіційне сучасна назва Державне спеціалізоване підприємство Чорнобильська атомна електростанція (ГСП Чорнобильська АЕС).

Станція знаходиться в підпорядкуванні міністерства екології, в 2005 році Генеральним директором призначений Грамоткін Ігор Іванович.

В даний час йде перший етап зведення нового саркофага над 4-им енергоблоком. Повністю роботи по зведенню саркофагу планується завершити до 2015-2016 років.

Також, як повідомлялося, у Чорнобильській зоні побудують сміттєспалювальний завод для забрудненої деревини в рамках проекту Європейського Союзу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram