Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11715

Політики намагаються тихцем ухвалити законопроект Трудового Кодекс - СПУ

Соціалістична партія України обурена тим, що політики намагаються тихцем ухвалити скандальний законопроект Трудового Кодекс. Про це сказав перший секретар Політради СПУ Микола Рудьковський, повідомили ІМК в прес-службі політсили.

"Верховна Рада в першому читанні вже проголосувала проект нового Трудового кодексу України (ТКУ), який узаконить 12-годинний робочий день і примусить працювати у вихідні. Нова "трудова конституція" відповідає інтересам саме роботодавців. Проект прийнятий в першому читанні 386 голосами. За неофіційною статистикою, приблизно така кількість народних депутатів нині є мільйонерами, абсолютна більшість з них - бізнесмени, а значить і роботодавці. І Кодекс вони "скроїли" очевидно під себе", - зазначається в повідомленні.

"Наприклад, Верховна Рада пропонує в проекті Кодексу розширити можливі умови по звільненню працівників: немає чіткої вимоги звільняти працівника лише з погодження з профспілкою, як це зараз; виганяти фахівців можна буде і за організацію страйку, якщо суд визнає його незаконною, і за відмову учасників припинити його. По суті, це положення не залишає шансів співробітникам, які потрапили у немилість до керівництва: суди виграє той, у кого грошей більше", - наголошують соціалісти.

Вони наголошують, що тепер робочий день працедавець в праві збільшувати до дванадцяти годин на добу. Робочий тиждень може становити 48 годин, а не 40, як тепер, також роботодавець отримає законну можливість "навантажувати" підлеглих у вихідні дні і додавати понаднормові - 120 годин на рік, при цьому додаткова їх оплата вже не буде законодавчо визначена.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram