Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
38640

Скарги адвокатів Ю.Тимошенко ЄСПЛ визнав неприйнятними – В.Пшонка

КИЇВ. 3 травня. УНН. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка в інтерв'ю одному з центральних телеканалів наголосив, що ЄСПЛ не встановив політичних мотивів арешту Ю. Тимошенко, повідомили УНН у прес-службі ГПУ.

"Європейський суд визнав, що сам факт того, що Тимошенко була політичним діячем, не доводить її політичне переслідування", - наголосив Віктор Пшонка.
За його словами, адвокати засудженої не змогли довести ЄСПЛ наявності політичних мотивів у рішенні про її взяття під варту.
"Захисники Тимошенко скаржилися на політичну складову її затримання, але в суді цього не змогли довести. З рішення Європейського суду зрозуміло, що в справі Тимошенко відсутня будь-яка політика – і в частині розгляду кримінальної справи, і того вироку, який Тимошенко винесено. З цього ж рішення Європейського суду також зрозуміло і те, що Тимошенко була взята під варту через неповагу до суду", - пояснив Віктор Пшонка.

Він зазначив, що Європейським судом вивчалися усі обставини скарг Ю. Тимошенко, також були затребувані від України усі документи, які надавалися правоохоронними та офіційними відомствами, включаючи органи прокуратури.

Крім того, Генеральний прокурор зазначив, що сьогодні прибічники Ю. Тимошенко та деякі міжнародні політики поширюють неправдиву інформацію щодо рішення ЄСПЛ.

"Поширювалася та поширюється неправдива інформація, яка не зводиться до тієї єдиної правди, істини, яка дійсно є. А правда в тому, що вона (Ю. Тимошенко, - ред.) була посадовою особою, яка вчинила злочин, за що передбачено відповідне покарання. Так воно трапилося, що рішення Європейського суду трактують, як кому хочеться. Лунають політичні заяви, хтось вимагає в частині рішення Європейського суду звільнити Тимошенко, є інші коментарі, але Україна - правова держава, яка вже працює за законами європейських стандартів. Тому повинна бути повага до права та вимог українських законів»" - заявив Генпрокурор.

Як відомо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт Юлії Тимошенко 5 серпня 2011 року у рамках судового розгляду так званої "газової" справи та подальше утримання під вартою.

У винесенні рішення суд визначив наступні порушення:

- порушення статті 5 § 1 (право на свободу та особисту недоторканність) Європейської конвенції з прав людини;

- порушення статті 5 § 4 (право на швидку оцінку законності тримання під вартою);

- порушення статті 5 § 5 (право на компенсацію за незаконне тримання під вартою);

- порушення статті 18 (межі застосування обмежень прав) спільно зі статтею 5.

Відповідно до регламенту діяльності Європейського суду, влада України може оскаржити це рішення впродовж трьох місяців у Великій Палаті цієї судової інстанції. Згідно з Європейською конвенцією з прав людини, контроль за виконанням рішення Євросуду покладається на Комітет міністрів Ради Європи.

Нагадаємо, міністр юстиції Олександр Лавринович вважає мінімальною можливість оскарження Україною рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за скаргою екс-прем'єра Ю. Тимошенко, оскільки єдине встановлене Євросудом порушення вже виправлено на законодавчому рівні з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК).

За словами міністра, "єдина позиція, за якою держава Україна визнано порушником, - це ст. 5 Конвенції з прав людини (порушення прав при арешт. - ред.)".

"І ця позиція вже виправлена після вступу в дію нового Кримінально-процесуального кодексу", - сказав Олександр Лавринович.

За його словами, необхідно зробити офіційний переклад рішення ЄСПЛ, проаналізувати цей документ, але навряд чи Україна буде подавати апеляцію на це рішення.

"Я не бачу тут предмету для оскарження, тому що є порушення по одній позиції, а новий КПК прийнятий і працює, тому ймовірність оскарження мінімальна", - зазначив міністр, пояснивши, що зі зміною законодавства наша країна все рідше застосовує арешт, як запобіжний захід.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram