Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
33285

"Український вибір" обговорив перспективи Поділля як федеративного округу

КИЇВ. 16 травня. УНН. З ініціативи Громадського руху "Український вибір" відбувся круглий стіл, на якому обговорили перспективи Поділля як федеративного округу, передає УНН.

У засіданні взяли участь представники громадських організацій, політичних партій, активісти громадянського суспільства міста-курорту Хмільник Вінницької області.

Модератор зустрічі Сергій Годний у вступному зверненні до учасників дискусії зазначив, що основна мета Руху "Український вибір" - реалізувати положення ст. 5 Конституції України, яка декларує: "Єдиним джерелом влади в Україні є народ".

Учасники обговорили необхідність федеративного устрою країни, яке дозволить уникнути жорсткої централізації влади і сприятиме розвитку місцевого самоврядування.

Жителів подільського міста з майже 30-тисячним населенням більше всього хвилювало відсутність чіткого механізму громадського контролю діяльності місцевої влади. Міська громада готова змусити чиновників рахуватися з думкою громадян.

Учасники дискусії об'єдналися, щоб спільно вирішувати назрілі проблеми і повною мірою використовувати право на самоврядування, тому громадськість висловила свою підтримку ініціативам "Українського вибору".

На засіданні круглого столу в Хмільнику була створена місцева ініціативна група Громадського руху "Український вибір".

Як відомо, "Український вибір" послідовно проводить ідею федеративного устрою країни. У рамках проекту «Федеративна Україна» за останні кілька місяців круглі столи пройшли в Харкові, Чугуєві, Луганську, Макіївці, Мелітополі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Кіровограді, Бердянську, Одесі, Сімферополі, Чернігові, Вінниці, Житомирі, Хмельницькому та інших містах країни. Найбільш активні жителі провінції - з невеликих міст.

Беручи до уваги економічну та політичну ситуацію в країні, культурні, релігійні, мовні відмінності між регіонами, тема федералізації України актуальна як ніколи. На думку лідера Громадського руху "Український вибір" Віктора Медведчука, федералізація України - це єдині і безальтернативні ліки проти розколу країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram