Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
42120

В Києві відкрився "Книжковий арсенал" (доповнено фото)

КИЇВ. 25травня. УНН. В Києві в Мистецькому Арсеналі втрете відкрився міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал", передає кореспондент УНН.

За словами організаторів, Книжковий арсенал має на меті створення актуального культурного контексту для книговидання і читання та пропонує широкий вибір літератури на будь який смак.

"Щороку Книжковий арсенал розвивається і ми, власне, виходимо за межі українського проекту. Сюди надзвичайно важко привозити закордонну книгу и ми є фактично піонерами, бо не так багато західних видавництв сюди приїжджають", – зазначила куратор фестивалю Ольга Жук.

Цього року спеціальним гостем фестивалю став один із найпопулярніших польських письменників, автор роману-бестселеру "Самотність у мережі" Януш Леон Вишневський, який представить на Арсеналі дві свої нові книги.

"Я люблю писати книги. Я люблю читати книги і мені дуже приємно, коли у книги є свято, як сьогодні. Книжкова виставка, це такий день, колу ми думаємо про книги, хочемо їх читати, хочемо про них розмовляти. І мені дуже приємно, коли я свої книги пишу в Німеччині на польській мові і тепер вони видані на українському. Для мене це неймовірна честь", - відмітив Я. Вишневський.

Як повідомили організатори, в цьому році фестиваль поєднає в собі не тільки книжкові виставки, а і мистецькі події. Загалом, в фестивалі візьмуть участь 200 видань. Програма фестивалю передбачає близько 350 подій. Зокрема, цього року спеціальному проекті фестивалю "Обмін речовин" вестимуть публічні діалоги Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Борис Херсонський і Олександр Ройтбурд.

Також в книжкову фестивалі візьмуть участь близько 20 відомих авторів із Австрії, Німеччини, Польщі, Росії,Франції, Чехії, Швейцарії, серед яких Барбара Космовська, Олів’є Монжен, Жан-Клод Маркаде, Тьєрі Есс, Крістоф Зімон, Борис Буден, Ярослав Рудіш, Марина Степнова, Денис Осокін та інші. Більшість із них презентуватимуть свої нові книги та переклади на українську.

Крім того організатори планують 25 травня провести Ніч Книжкового Арсеналу, де п’ятеро композиторів і діджеїв дібрали й створили музику до сучасних літературних текстів. Завершить ніч прем’єра програми ранньої української та російської радянської анімації "Мультагітпроп" Національного центру Олександра Довженка, у музичному супроводі.

Окремо, на музичній сцені відбуватиметься шестигодинний фортепіанний марафон – твори відомого композитора Філіппа Гласса у виконанні французького піаніста Ніколя Горвата.

Крім того, Книжковий Арсенал презентує вечірню музично-літературну програму - Фестиваль нової музики. Дев’ять концертів відомих сучасних композиторів і виконавців із України, США, Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: Гай Клюсевек (США), Ніколя Горват, П’єр Бастьєн (Франція), Одрі Чен (США, Китай), Луїджі Гаджеро, Емануеле Торкваті (Італія), New Era Orchestra, Ансамбль ConstantY (Україна).

Головною подією Фестивалю нової музики буде світова прем’єра моноопери Святослава Луньова на вірші Льюїса Керролла з "Аліси в країні чудес" у виконанні Національного симфонічного оркестру.

Фестиваль і книжкова виставка триватимуть з 24 травня до 1 червня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram