Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
23940

Мін'юст відмовив в реєстрації положення щодо збереження номера при зміні мобільного оператора

КИЇВ. 27 травня. УНН. Міністерство юстиції України відмовило Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), в реєстрації "Положення про надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером", повідомляє УНН з посиланням на "Комерсант-Україна".

Як повідомив виданню член комісії Ігор Сиротенко, 24 травня документ було повернуто "із зауваженнями". Однак подробиці претензій Міністерства він не повідомив, заявивши, що вони ще потребують аналізу.

Зазначимо, що послуга збереження номера при зміні мобільного оператора повинна була бути впроваджена вже 20 грудня. При цьому сервіс повинен бути безкоштовним для абонентів - для його активації достатньо буде відправити SMS або заповнити заявку на сайті "приймаючого" оператора. Після цього переклад абонента повинен бути здійснений протягом доби з моменту реєстрації заяви. Фіксованим операторам дозволено впроваджувати MNP (Mobile Number Portability – ред.) з 2015 року при наявності технічної можливості. При цьому послуга повинна стати обов'язковою тільки з 2025 року.

Раніше держоргани вже відхиляли правила надання MNP. Зокрема, у березні їх не погодили Антимонопольний комітет і Держпідприємництва після низки критичних листів від операторів і галузевих асоціацій. На думку учасників ринку, документ має суттєві недоліки. Оператори наполягають на тому, щоб, змінюючи оператора, абонент інформував не тільки "приймаючу" сторону, а й поточного оператора (оператора-донора). Компанії також вимагають, щоб послуга не надавалася абонентам, що обслуговуються неавторизовано, тобто без надання персональних даних, а також наполягають на врегулюванні в документі питання заборгованості мігруючого абонента або залишку коштів на його рахунку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram