Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
23340

Рішення КСУ щодо виборів у Києві не буде суперечити владі – політолог

Рішення КСУ щодо виборів у Києві не буде суперечити владі – політолог

КИЇВ. 30 травня. УНН. Сьогоднішнє рішення Конституційного суду України щодо київських виборів не буде суперечити владі. Про це під час прес-конференції повідомив голова аналітичного центру “Відкрита політика” Ігор Жданов, передає кореспондент УНН.

“Що стосується сьогоднішнього рішення КСУ, то важко прогнозувати, яким воно буде. Але точно можна спрогнозувати, що рішення не буде суперечити діючій владі та гратиме на її користь. Або це буде рішення про перенесення цих виборів на 2015 рік, або буде рішення про перенесення виборів міської ради на 2015 рік і проведення виборів київського міського голови в найближчому майбутньому”, - зазначив І.Жданов.

Крім того експерт переконаний, що влада розуміє, що у неї немає жодних шансів на перемогу у Києві.

“Шансів немає перемоги ні до Київради, ні на посаду мера Києва”, - сказав І.Жданов.

Нагадаємо, раніше КСУ продовжив розгляд справи за поданням 48 народних депутатів про офіційне тлумачення відповідних положень Конституції та Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”.

Нагадаємо, що Верховна Рада не змогла ухвалити рішення стосовно дати проведення виборів у Києві. Депутати не підтримали постанову про вибори у столиці 2 червня. Також парламент провалив і проект постанови депутата від “Батьківщини” Володимира Яворівського, яким пропонувалося призначити вибори через 60 днів.

48 депутатів від Партії регіонів звернулися до Конституційного суду з проханням пояснити, коли слід проводити вибори у Києві. За словами лідера парламентських “регіоналів” Олександра Єфремова, депутати його фракції проголосують за київські вибори тільки після рішення Конституційного суду з цього приводу.

Як повідомляв УНН, за інформацією ЗМІ виборів у Києві не буде до 2015 року.

Нагадаємо, термін повноважень депутатів Київради, обраних на позачергових виборах у 2008 році, закінчується в кінці травня цього года. Мер столиці Леонід Черновецький достроково склав свої повноваження ще 1 червня 2012. Його обов'язки виконує секретар Київради Галина Герега.

Нагадаємо, голова фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко повідомляв, що незаконну сесію Київради після 2 червня збирати не будуть. 

Крім того О.Омельяненко зазначив, що згідно до закону, депутат місцевої ради виконує обов’язки до того часу, коли оберуть нових депутатів. Якщо після 2 червня не буде виборів, то статус депутата Київради залишиться, однак сесії збирати не будуть.

Нагадаємо, заступник міського голови Галина Герега заявляла, що Київрада продовжить працювати після 2 червня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram