Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 14 листопада 2018 06:40
Загрузка...
Новини: Політика
5430

Журналістам треба керуватися законом, а не рекомендаціями влади - М.Томенко

У питанні свободи слова та цензури треба керуватися виключно законом, а не рекомендаціями влади. Таку думку висловив заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, коментуючи нещодавні заяви щодо відродження цензури у засобах масової інформації. Про це ІМК повідомили у прес-службі парламентаря.

Віце-спікер відзначив, що його дивує дискусія, яка розгорнулася в Україні останнім часом про наявність чи відсутність явища цензури у роботі ЗМІ. "В оцінці багатьох державних чиновників визначення та оцінка такого поняття як цензура виглядає, як мінімум, аматорською", - зауважив він.

М.Томенко зазначив, що чинне законодавство чітко передбачає визначення цензури та наводить виключний перелік проявів цензури.

Зокрема, у Законі України "Про інформацію" сказано, що "забороняються втручання у формах, не передбачених законодавством України або договором, укладеним між засновником (співзасновниками) і редакцією засобу масової інформації, у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом інформації, що поширюється, з боку засновників (співзасновників) ЗМІ, органів державної влади або органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно значимої інформації, накладення заборони на показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або їх посадових осіб".

На думку М.Томенка, те, що сьогодні посадові особи, які опікуються ЗМІ, на власний розсуд тлумачать поняття цензури і свободи слова, можна пояснити лише двома причинами: або тим, що вони не знають про наявність чинного законодавства у цій сфері, або тим, що Партія регіонів не голосувала за даний закон під час його прийняття. "А якщо використовувати аналогію з недавньою дискусією навколо закону "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", то виглядає таким чином: всі закони, за які не голосувала Партія регіонів, вона може не виконувати", - резюмував віце-спікер парламенту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...