Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12225

Н.Королевська запропонувала знизити облікову ставку НБУ

Уряду необхідно не залучати нові кредити "на проїдання", а забезпечити доступність фінансових ресурсів для економіки. Таку думку висловила голова парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталя Королевська, повідомили ІМК у прес-службі народного депутата.

"Незважаючи на зростання зовнішніх і внутрішніх позик, українська економіка так і не отримала коштів для розвитку", - зауважила народний депутат від

БЮТ. За її словами, нині підприємці вимушені залучати кредити під 20 і більше відсотків річних, однак, навіть із такими "космічними" ставками кредит отримують тільки одиниці у виняткових випадках. Н.Королевська зазначила, що банкам вигідніше працювати з ОВДП, а не фінансувати реальну економіку. "За такого підходу рівень розвитку промисловості не досягне докризових показників ні у 2016 році, як це передбачено програмою уряду, ні у 2026 році, ні навіть у 2050 році", - заявила Н.Королевська.

За словами народного депутата, уряду спільно з Нацбанком необхідно вжити невідкладних заходів із відновлення кредитування економіки, що, зокрема, має передбачати зменшення внутрішніх позик і зниження облікової ставки. "Облікова ставка НБУ є завищена і не відповідає економічним реаліям України: її зниження до 8% уже сьогодні дозволить зробити кредити більш доступними, а найближчим часом необхідно буде її знизити і до 7% - до українського історичного мінімуму, досягнутого у 2002 році", - зазначила Н.Королевська. Вона нагадала, що минулого тижня "Центробанк Росії" знизив ставку рефінансування до рекордних для країни 8%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram