Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 лютого 2020 10:11
29955

Відсьогодні "Електронний суд" запрацює в усіх судах загальної юрисдикції

КИЇВ. 17 червня. УНН. Згідно наказу Державної судової адміністрації України від 31 травня 2013 року № 72 "Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу" (далі - Наказ), з 17 червня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції запроваджується порядок щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу в частині надсилання судом таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді. Про це УНН повідомили в прес-службі Державної судової адміністрації України.

До 17 червня 2013 року проект "Електронний суд" вже запроваджено у 15 судах загальної юрисдикції. Згідно наказу Державної судової адміністрації України від 07 вересня 2012 року № 105 "Про реалізацію пілотного проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу" з 26 листопада 2012 року розпочато роботу першої черги проекту "Електронний суд" в наступних судах: Святошинський районний суду міста Києва; Апеляційний суд Дніпропетровської області; Господарський суд Вінницької області; Севастопольський апеляційний господарський суд; Харківський окружний адміністративний суд; Харківський адміністративний апеляційний суд.

Згідно наказу Державної судової адміністрації України від 04 січня 2013 року № 3 "Про внесення змін до наказу ДСА України від 07.09.2012 № 105" з 10 січня 2013 року розпочато роботу першої черги проекту "Електронний суд" в наступних судах: Голосіївський районний суд міста Києва; Дарницький районний суд міста Києва; Деснянський районний суд міста Києва; Дніпровський районний суд міста Києва; Оболонський районний суд міста Києва; Печерський районний суд міста Києва; Подільський районний суд міста Києва; Солом'янський районний суд міста Києва; Шевченківський районний суд міста Києва.

Згідно з документом суди надсилатимуть учасникам процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи в електронному вигляді по відповідній справі будуть надходити на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram