Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
30630

У Раді зареєструвано президентський законопроект про посилення гарантій незалежних суддів

У Раді зареєструвано президентський законопроект про посилення гарантій незалежних суддів

КИЇВ. 5 липня. УНН. Зареєстровано проект "Закону про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежних суддів", поданий Президентом України, повідомляє УНН.

У пояснювальній записці говориться, що метою законопроекту 2522а від 04 липня 2013 є вдосконалення положень Конституції України та посилення існуючих гарантій незалежності суддів, що дасть змогу змінити існуючу процедуру призначення та звільнення суддів, зменшити роль політичних органів у цьому процесі та дозволить передати повноваження щодо вирішення питань, пов’язаних із діяльністю суддів до відання органів, більшу частину складу яких становитимуть судді.

Законопроект враховує рекомендації Венеціанської комісії.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович пропонує призначати суддів безстроково. Про це під час брифінгу заявив керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов.

Зокрема, коментуючи зміст внесеного у четвер, 4 липня, на розгляд Верховної Ради законопроекту про внесення змін до Конституції України, які стосуються проведення судової системи, він сказав: "Документом запропоновано скасувати п'ятирічний термін обрання на посаду суддів".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram