Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 лютого 2019 21:17
89550

У Німеччині відкрили виставку "Крим – золотий острів у Чорному морі"

КИЇВ. 7 липня. УНН. У Рейнському крайовому музеї міста Бонна (Німеччина) LandesMuseum відкрилася унікальна виставка "Крим – золотий острів у Чорному морі". Про це УНН повідомили в прес-службі Міністерства культури АРК.

Ця експозиція – це перший науково-експозиційний і культурно-освітній міжнародний проект, що об’єднав видатні пам’ятники культурного надбання України. Виставка освітлює древню історію Криму, який через географічні, кліматичні та історичні причини з глибокої старовини був перехрестям різних етносів і культур, античного і кочівницького світів, Сходу та Заходу. Основу тимчасової експозиції склали пам’ятники античної епохи та середньовіччя, знайдені на території Криму. Експонати були зібрані з фондових колекцій музеїв України та Криму – Музею історичних коштовностей (Київ), Одеського історико-археологічного музею, Національного заповідника "Херсонес Таврійський", Бахчисарайського і Керченського історико-культурних заповідників, Центрального музею Тавриди.

Зокрема, КРУ "Центральний музей Тавриди" представив 451 експонат, серед яких предмети, що відображають культури скіфів, сарматів, готів. Найбільший інтерес становлять артефакти, знайдені на території Неаполя Скіфського. Так, уперше представлені бронзові та срібні прикраси кінської збруї сарматів, а також комплекси унікальних ліпних посудин-водоліїв IV століття, оформлених у вигляді баранчиків.

КРУ "Бахчисарайський історико-культурний заповідник" передав 215 предметів, які були знайдені в Усть-Альмінському некрополі, могильнику Сувлу-Кая. Основою колекції є прикраси, предмети декоративно-прикладного мистецтва, посуд, фрагменти озброєння, а також кам’яні стели із зображеннями вершників сарматського періоду. В основному, представлено предмети з кераміки, бронзи та дорогоцінних металів.

Виставка "Крим – золотий острів у Чорному морі" працюватиме з 3 липня 2013 року по 19 січня 2014 року в Бонні, потім скарби Криму побачать жителі та гості Амстердама (Нідерланди). У червні 2014 року експонати будуть повернені на Україну.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...