Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 12 листопада 2019 05:35
Новини: Політика
125295

Росія блокує український експорт - Федерація роботодавців України (доповнено)

Росія блокує український експорт - Федерація роботодавців України (доповнено)

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Російська митниця блокує експорт всіх українських товарів. Про це йдеться в заяві Федерація роботодавців України, передає УНН.

"З 00:00 години 14 серпня до профілю ризику системи управліннями ризиками Федеральної митної служби РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без виключення українські експортери", - повідомили в прес-службі ФРУ.

При цьому заходи попередження ризику були ще більш посилені. По суті, наголошують в ФРУ, мова йде про повну зупинку українського експорту на невизначений час, аж до тижнів або навіть місяців.

За інформацією ФРУ, транспортні засоби, які перевозять продукцію українських товаровиробників, на кордоні Російської Федерації підлягають безпричинній суцільній перевірці, включаючи вивантаження, переваження вантажу та завантаження його назад.

В Федерації роботодавців України наголошують, що все це призводить до збільшення термінів простоїв вагонів та інших транспортних засобів, і як наслідок, веде до подорожчання або зриву поставки товарів, псування продукції, а також підриває позиції українських товаровиробників на ринку Російської Федерації.

"При цьому російський ринок для багатьох українських підприємств є критично важливим, адже дозволяє заробляти обігові кошти і платити зарплату своїм працівникам", - підкреслюють в Федерації.

До описуваних подій прогнозний обсяг українського експорту до РФ у другому півріччі поточного року Федерація роботодавців України оцінювала приблизно у 8,5 млрд дол. США. Внаслідок зриву частини контрактів, а також подорожчання і затримки виконання інших експортних угод, за оцінкою ФРУ, втрати України від описуваних дій російської сторони можуть досягти, залежно від розвитку подій, до 2-2,5 млрд дол. США тільки в другому півріччі поточного року.

Як наслідок, зросте на вказану суму дефіцит платіжного балансу. «Також, можна припустити, що це призведе до додаткового падіння індексу промислового виробництва на 7-8 процентних пунктів і вплине на скорочення реального ВВП приблизно на 1,5%», – прогнозують в Федерації роботодавців України.

ФРУ звернулась до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням якомога швидше посприяти вирішенню на міжурядовому рівні проблем, які почали виникати в українських підприємств-експортерів на російській митниці.

"ФРУ вже направила відповідний лист. Крім цього, керівництво організації звернулась до Прем’єр-міністра під час сьогоднішнього засідання уряду", - поінформували в ФРУ.

Федерація роботодавців України (ФРУ) – всеукраїнська організація роботодавців України, яка об’єднує більше 80 галузевих і територіальних організацій роботодавців, що представляють найбільш вагомі сектори економіки України, серед яких: машинобудування, металургія, агропромисловий комплекс, хімічне виробництво, ПЕК, медична та мікробіологічна промисловість, будівництво, легка та харчова промисловість, сфера послуг.

ФРУ представляє інтереси близько 8500 підприємств, які у сукупності виробляють 70% ВВП України і дають роботу понад 5 млн. людей.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram