Понеділок, 18 лютого 2019 08:01
63075

Українка здобула золоту нагороду на чемпіонаті світу з легкої атлетики

КИЇВ. 13 серпня. УНН. Кременчуцька легкоатлетка Ганна Мельниченко завоювала золоту нагороду у змаганнях з семиборства на чемпіонаті світу у Москві, передає кореспондент УНН.

Перед останнім видом – бігом на 800 метрів – Г. Мельниченко випереджала найближчу суперницю на 68 очок. Вона фінішувала шостою із часом 2:09.85 (її найкраще досягнення, загалом вісім спортсменок у забігу показали свої найкращі результати), набравши 967 очок, чого вистачило, аби залишитися першою.

Це перше золото Г.Мельниченко в кар’єрі і перше українське золота на чемпіонаті світу.

Зазначимо, у першому виді – 100 метрів з бар’єрами – Г.Мельниченко показала час 13.29 і була другою в своєму забігу і серед усіх інших учасниць. Це – 1081 очко у загальному заліку семиборства. У стрибках у висоту Ганна повторила свій персональний рекорд – 1.86 метра (з третьої спроби) і, хоча це був п’ятий результат, але знову кількість очок за вид була більше тисячі – 1054. У третьому виді – штовханні ядра, вже ввечері першого дня змагань семиборок, кременчужанка показала хороший для себе результат 13.85 (із другої спроби), що дозволило їй бути восьмою в цьому виді, набрати 784 очки і залишитися на першій сходинці загального заліку. В четвертому виді – бігу на 200 метрів – 30-річна спортсменка прийшла до фінішу четвертою у своєму забігові з часом 23.87 і набрала ще 993 очки. Відзначимо, що всі три спортсменки, які фінішували рануше за Ганну, показали найкращий для них час.

Наступного дня Г.Мельниченко так само вдало виступила у стрибках в довжину, показавши результат 6.49 у другій спробі, що було третім результатом (і найкращим в сезоні) і принесло українці ще 1004 очки. Так само у змаганнях дві спортсменки перед Г.Мельниченко встановили особисті рекорди. До цього часу кременчужанка лідирувала у семиборстві, випереджаючи суперниць на 120 очок, що дуже згодилося їй перед метанням спису – найслабшого для неї виду. Хоча в своїй групі Б Г. Мельниченко була найкращою із результатом 41.87 (друга спроба, найкращий для неї результат в сезоні), але в загальному заліку це принесло їй 703 очки. Відрив від найближчої суперниці скоротився до 68 очок

До цього в доробку 30-річної Г.Мельниченко була бронзова нагорода на чемпіонаті Європи в Гетеборзі цього року.