Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 16:10
Новини: Політика
37455

Конституція не містить обмежень щодо судимості до кандидата на пост Президента України – експерт

Конституція не містить обмежень щодо судимості до кандидата на пост Президента України – експерт

КИЇВ. 15 серпня. УНН. Закон України "Про вибори Президента України", який містить обмеження до особи кандидата на пост президента, не узгоджується із ст. 103 Конституції України, де вимог щодо відсутності судимості не міститься. Так прокоментував УНН заяву міністра юстиції Олени Лукаш про те, що особа з не знятою і непогашеною судимістю не може бути президентом України, адвокат Станіслав Батрин.

"Погодитися з думкою міністра юстиції України неможливо, оскільки Закон України "Про вибори Президента України", який саме й містить таке обмеження до особи кандидата на пост Президента не узгоджується із ст. 103 Конституції України, де вимог щодо відсутності судимості не міститься", - зазначив адвокат.

"Відтак Конституція як акт вищої юридичної сили не містить додаткових зобов'язуючих положень до кандидата на пост Президента України, положення закону про вибори Президента є незначними. Тож є всі підстави для звернення до Конституційного суду з цього питання", - наголосив С.Батрин.

Також він звернув увагу на те, що відповідно до ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права кожний громадянин повинен мати без будь-якої дискримінації, і без необґрунтованих обмежень право і можливість: голосувати і бути обраним на справжніх періодичних виборах, які проводяться на основі загального і рівного виборчого права при таємному голосуванні і забезпечують свободу волевиявлення виборців.

"Якщо законодавство надає право голосувати засудженим (активне виборче право), то повинно передбачити і право бути обраним (пасивне виборче право). У обох випадках йдеться про реалізацію виборчого права", - підкреслив він.

Як повідомлялося, вчора міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що людина з непогашеною судимістю не може брати участь у президентських виборах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...