Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 15 грудня 2019 18:21
Новини: Економіка
109410

Утилізаційний збір становитиме 5500 грн. для усіх машин

Утилізаційний збір становитиме 5500 грн. для усіх машин

КИЇВ. 16 серпня. УНН. Згідно з поправками до закону, які вніс президент Віктор Янукович, утилізаційний збір становитиме 5500 грн. для усіх машин. Про це повідомляє TVi з посиланням на інформацію автоімпортерів і експертів.

"Втім, у порівнянні з європейськими розцінками, в Україні податок на переробку авто обіцяє стати чи не найдорожчим у Європі", – бідкаються вони. Бо згідно з поправками до закону, які вніс президент Янукович, утилізаційний збір становитиме 5500 грн. для усіх машин.

Державну скарбницю, кажуть фахівці, це не наповнить. Натомість вкотре подорожчає продукція автопрому.

"Проблем з утилізацією автомобілів в Україні не існує, кажуть експерти і авто імпортери. І я з ними погоджуюсь. Каналізаційні люки, мідні дроти з ліній електопетредач знімають, вандалізм на цвинтарях процвітає, і без проблем усе це реалізують. Про те, щоб хтось хотів викинути автомобіль, я в нашій країні ніколи не чув. Тому витрачатися на будівництво кількох утилізаційних заводів, як це пропонують деякі парламентарі, просто смішно", – розповів журналіст ТВі Сергій Петренко.

Нагадаємо, 2 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон про утилізаційний збір.

Згідно з інформацією ВР, закон було повернуто з підписом Президента ще 31 липня 2013 року.

4 липня парламент прийняв у цілому законопроекти N0936 "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів" і N0975 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів".

Згідно з ними, базові ставки утилізаційного збору будуть складати 5,5 тис. грн для легкових автомобілів, а для автобусів, вантажних і вантажно-пасажирські автомобілів або спецтехніки - 11 тис. грн. Остаточний розмір збору буде розраховуватися за допомогою коефіцієнтів. Таким чином, з нових легкових автомобілів буде сплачуватися сума в межах 4,73-30,2 тис. грн, з уживаних - 9,46-60,5 тис. грн залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8-14,74 тис. грн, а вживаних - 17,6-29,4 тис. грн залежно від їх маси.

Передбачалося, що дані закони набудуть чинності з 1 вересня. Сам збір буде стягуватися після того, як Кабінет міністрів призведе існуючі нормативно-правові акти у відповідність з новими законами, на це йому відводиться три місяці з моменту набуття ними чинності.

Слід зазначити, що не всі автомобілі будуть обкладатися утилізаційним збором. Відповідно до одного з прийнятих депутатами документів, українські виробники, які мають повний цикл виробництва, що включає зварювання і фарбування, і заводи, що здійснюють промислову збірку автомобілів, звільняються від сплати збору. Такий опцією вони можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. У сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод, "Богдан", "Єврокар" і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ).

Вітчизняні автовиробники високо оцінюють прийняті документи. "Без захисту внутрішнього виробника складно розвивати не тільки автовиробництво, а й економіку в цілому. Введення цього закону дозволить нашій компанії мати більше аргументів на переговорах з іноземними компаніями для початку виробництва нових моделей автомобілів", - каже президент корпорації "Богдан" Олег Свинарчук. Він зазначає, що це нові робочі місця і кошти для держбюджету. Передбачається, що тільки за перший рік дії закону в бюджет буде перераховано близько 2,2 млрд грн.

Джерело: УНН
Теги: збір
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram