Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Культура
102645

Помер класик театру абсурду, польський драматург С.Мрожек

КИЇВ. 16 серпня. УНН. У Ніцці у віці 83 років помер всесвітньо відомий польський письменник і драматург Славомір Мрожек, повідомляє УНН із посиланням на іноземні ЗМІ.

С.Мрожек народився 29 червня 1930 року в невеликому галицькому містечку Боржеціні, де його батько працював на пошті. Крім досягнень у галузі драматургії і співпраці з різними театрами країни, він запам'ятався своїми романами і короткими оповіданнями. Він був автором безлічі як сатиричних, так і глибоко філософських творів, а також нерідко торкався у своїх творах питання політики і моралі.

Літературну кар'єру Мрожек почав у 1950 році з роботи в одній з краківських газет, де публікував фейлетони та гуморески. До драматургії він звернувся пізніше, а в 1958 році було поставлено його першу п'єсу "Поліція". Пізніше ним також було написано п'єсу "Танго" про тоталітаризм, що стала найвідомішим твором автора, яке відносили до театру абсурду.

Серед ранніх п'єс - "Індик", "У відкритому морі" і "Стриптиз". Багато його п'єс було екранізовано. Серед фільмів, в яких він виступив як сценарист, - "Поліцейські", "Стриптиз", "Емігранти", "Любов", "Танго", "Останній коктейль", "Революція".

С.Мрожек в 50-х роках минулого століття був також відомий в якості карикатуриста, а в 1953 році була випущена серія його малюнків. У 1963 році він емігрував до Італії, пізніше перебрався до Франції.

В кінці 1970-х років п'єси С.Мрожека потрапили в соціалістичній Польщі під заборону. У країну драматург повернувся тільки в 1996 році і оселився у Кракові. У 2002 році він пережив інсульт, в результаті чого втратив дар мови і здатність писати. Після тривалої кілька років терапії до письменника повернулися сили, і він написав автобіографію. У 2008 році переїхав до Ніцци.

 

Джерело: УНН
Теги: смерть
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram