Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 лютого 2019 21:30
Новини: Політика
34890

Юрист просить владу заборонити КПУ за розпалювання міжетнічної ворожнечі

КИЇВ. 10 вересня. УНН. Юрист Станислав Батрин звернувся до відповідних органів влади України з заявою про ініціювання питання щодо заборони Комуністичної партії України за розпалювання міжетнічної ворожнечі. Про це він повідомив у коментарі кореспонденту УНН.

Мова йде про звернення до польського Сему про визнання Волинської трагедії геноцидом польського народу.

"Повідомили компетентний державний орган про те, що Народний депутат України Симоненко Петро Миколайович, а також інші 22 Народні депутати України, які є представниками народу України у Верховній Раді України та входять до керівного складу (і є членами) політичної партії "Комуністична партія України", підписали та надіслали листа до спікера Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом, здійсненим українцями проти поляків. Дослівно по тексту Симоненко Петро Миколайович просить Сейм Республіки Польща визнати «Волинську різанину геноцидом польського народу та засудити злочинні діяння українських націоналістів».

Симоненко Петро Миколайович є особою, яка представляє політичну партію "Комуністична партія України" у відносинах з третіми особами, висловлює колективну волю політичної партії, вчиняє від її імені правочини, дії, спрямовані на виникнення, зміну та припинення правовідносин", - повідомив юрист.

Він повідомив, що заяву направлено до Державної реєстраційної служби України та Генерального прокурора України, а також юрист висловив прохання: "вчинити подання до Верховного Суду України щодо заборони політичної партії "Комуністична партія України".

Юрист наголосив, що відповідно до ст. 37 Конституції України, ст. 5 Закону України "Про політичні партії в Україні" (обмеження щодо утворення і діяльності політичних партій), діяльність політичних партій забороняється, якщо їх дії спрямовані, зокрема на: підрив безпеки держави; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі; посягання на права і свободи людини.
Він зауважив, що саме Державна реєстраційна служба вчиняє дії у разі порушення політичними партіями Конституції та законів України, звертається до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії або про заборону політичної партії.

"Відповідно до ст. 5 Закону України Закону України "Про політичні партії в Україні", діяльність політичної партії може бути заборонена лише за рішенням суду. В першій інстанції справу про заборону політичної партії розглядає Верховний Суд України.

Таким чином, є всі підстави ставити питання про заборону діяльності партії, оскільки заклики Симоненко Петра Миколайовича спрямовані на розпалювання міжетнічної ворожнечі.

Таким чином, є всі підстави ставити питання про заборону діяльності партії, оскільки заклики Симоненко Петра Миколайовича спрямовані на розпалювання міжетнічної ворожнечі", - повідомив С.Батрин.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...