Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 09:59
Новини: Політика
11835

"Енергоатом" презентував у Китаї атомно-енергетичний комплекс України

До кінця 2010 року планується завершення розробки і затвердження техніко- економічного обґрунтування будівництва енергоблоків N3 і N4 на майданчику Хмельницької АЕС, а завершення будівництва планується на 2015 рік. Про це заявив перший віце-президент - технічний директор НАЕК "Енергоатом" Іван Фольтов на 18-ій Міжнародній конференції з атомної енергетики, яка відбулася у м. Сіань (Китай), повідомили ІМК у прес-службі Міністерства палива та енергетики.

За словами І.Фольтова, "Енергоатом" також працює над вивченням потреб енергосистеми України та особливостей майданчиків для розміщення АЕС. Оскільки подальше спорудження нових та заміщуючих генеруючих потужностей потребує вибору серійного проекту енергоблоку АЕС, "Енергоатом" проводить консультації щодо використання розробок зі світовими компаніями- виробниками, такими як "Росатом" (Росія), AECL (Канада), KEPCO (Корея), АRЕVA, Westinghouse тощо. До оголошення тендеру на закупівлю технічного проекту, компанія проводитиме консультації і з іншими компаніями- виробниками.

І.Фольтов повідомив, що використання серійного проекту дозволить досягти максимальної економії за рахунок уніфікації проектів та процедур їхньої реалізації, зниження вартості обладнання та будівництва, збільшення частки національних виробників. За його словами, технічний рівень проекту серійного енергоблоку АЕС визначатиметься вимогами стандартів МАГАТЕ, вимогами EUR та національної нормативно-правової бази.

І.Фольтов також поінформував учасників форуму про те, що Мінпаливенерго за участю НАЕК "Енергоатом" планує завершити розробку кадастру майданчиків для АЕС у 2011 році. Орієнтуючись на цей кадастр, "Енергоатом" вибиратиме атомні установки, які можуть бути використані в умовах України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...