Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
31800

Суд відмовився примушувати уряд звертатися до Столькгольму для розв'язання газової суперечки з Росією

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Київський апеляційний адміністративний суд відмовився примушувати Кабінет Міністрів України звертатися до Столькгольмського арбітражу щодо газових угод з Росією. Про це УНН повідомив юрист Станіслав Батрин.

"Слухання відбулося традиційно для нашої держави. "Дослідили" 41 аркуш апеляційної скарги і в цілому 4 томи справи за 1 годину, відмовили у задоволенні всіх без винятку клопотань про витребування документів, проігнорували вимогу допиту свідків, винесли рішення, яке захищає уряд.

Дивно, але Кабінет Міністрів України навіть не подав письмових заперечень проти апеляційної скарги, а представники Міненерговугілля і НАК "Нафтогаз України" в унісон на засідання не з'явились, даючи підстави для роздумів про їх обізнаність з деякими фактами, які не відомі позивачеві", - зауважив юрист.

В своєму усному виступі представник уряду заявив, що Кабінет Міністрів України не може втручатися у газові питання та ініціювати звернення до Арбітражного Інституту Торгової палати м. Столькгольм, оскільки НАК "Нафтогаз України" є самостійним суб'єктом господарювання. На всі інші питання представник зазначав, що йому нічого не відомо про перемовини діючого уряду з російською стороною щодо газових контрактів від 2009 року.

"Очевидно, це виглядає як схема захисту діючого уряду, який, наче, не має повноважень для вчинення активних дій для перегляду газових контрактів.

Разом з тим, ця позиція є слабкою навіть з огляду адміністративний ресурс і буде нівельована у Європейському Суді, оскільки уряд є засновником НАК "Нафтогаз України", а Міністерство на 100 % - його акціонером. При чому, замість загальних зборів тут всі рішення підприємства вводяться в дію прямими наказами за підписом Міністра Ставицького, - відповідно до Статуту НАК "Нафтогаз України". У підсумку, складається така ситуація, що нас відсилають з усіма нашими претензіями до НАК "Нафтогаз України", а уряд роблять неспроможним і звільняють від відповідальності за ухилення від розв'язання газової суперечки", - вважає юрист.

С.Батрін вважає, за необхідне окремо наголосити, що за час розгляду справи уряд не надав жодного доказу будь - якої дії, яка була б спрямована на перегляд газових контрактів Тимошенко. З огляду на те, що закон вимагав подання відповідачами всіх доказів, а уряд таких доказів не надав, - можемо констатувати факт бездіяльності уряду.

"Стосовно суддів у нашій країні: з одного боку ми можемо жалкувати цих людей, оскільки їх робота знаходиться під пильним наглядом. З іншого боку, у кожної людини має бути відчуття гідності. Якщо не може суддя забезпечити об'єктивність та всебічність розгляду - повинен написати заяву на звільнення і не триматися за посаду, знайти себе у іншій сфері", - сказав С.Батрін.

Рішення суду буде оскаржено до Вищого адміністративного суду України.

Нагадаємо, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 5 липня 2013 р. відкрито апеляційне провадження у справі № 826/2981/13-а щодо оскарження відмови Уряду України звернутися до арбітражу в м. Столькгольмі та припинити загрози національній безпеці, які виникли внаслідок виконання контракту на поставку газу № КП та які визнані Рішенням РНБО за підписом В. Януковича та Р. Богатирьової від 20 січня 2012 р.

Слухання у справі призначено на 3 жовтня 2013 р., не зважаючи на те, що відповідно до ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена в строк не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, повідомив С.Батрин.

Як зазначав адвокат Станіслав Батрин, суд умисно затягує розгляд апеляційної скарги.
"Затягування у розгляді справи є очевидним та використовується з метою протягнути у парламенті урядовий законопроект №2476, який дозволить державі надавати державні гарантії за борги НАК "Нафтогаз України" перед ВАТ "Газпромбанк". Фактично держава готується перейняти на себе борги за контрактами на поставку газу за аналогією до боргів ЄЕСУ", - йдеться у повідомленні адвоката.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram