Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
19440

Динаміка боротьби з піратством збільшується - МВС

У чинному законодавстві не передбачено відповідальність інтернет- провайдерів за розміщення нелегального, у тому числі піратського, контенту/ Про це розповів ІМК, Андрій Чигарських, заступник начальника відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС.

За його словами, щоб покращити ситуацію в цьому аспекті, потрібно внести зміни до законодавства, бо працівники МВС можуть реагувати тільки на заяви

правовласників на конкретний факт розміщення нелегального контенту, у рамках перевірки якого готується відповідне подання до інтернет-провайдера щодо заборони розміщення на інтернет-ресурсі нелегального контенту з подальшим закриттям доступу до нього.

У результаті вжитих заходів порушено 11 кримінальних справ за фактами порушення авторського права і суміжних прав у Інтернеті (ст. 176 КК України), відповідальність за які передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 3 тис. 400 грн. до 51 тис. грн.; позбавлення волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого; конфіскація та знищення всіх примірників, носіїв та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувались для їх виготовлення. Як розповів Андрій Чигарських, в Україні вже закрито 52 сайти.

Представник МВС вбачає основною метою напрацювання методик документування зазначених порушень, як результат - розгляд цих справ у суді та притягнення винних до відповідальності.

Щодо розповсюдження контрафактного ПЗ та контенту, заступник начальника відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю зазначив, що такий напрямок як продаж компакт-дисків відмирає. Порушення авторського права і суміжних прав стрімко переноситься у полощину Інтернет. Причиною цьому стала нерентабельність розповсюдження такої продукції на носіях (компакт-дисках тощо) та можливість безкоштовного завантаження будь-якої інформації за допомогою Інтернету.

"Зараз основні зусилля департаменту націлені на боротьбу з новими формами злочинних проявів, яким є розповсюдженням незаконного контенту в Інтернеті, на що орієнтовані підпорядковані підрозділи служби", - додав А.Чигарських.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram