Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 29 листопада 2020 19:31
49725

Щороку грип провокує виникнення пневмонії у 5 млн осіб – експерт

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. В усьому світі щорічні епідемії грипу призводять приблизно до 3-5 млн випадків тяжких ускладнень. Про це на офіційному сайті МОЗ з імунопрофілактики зазначив позаштатний експерт Міністерства Сергій Платов, повідомляє УНН.

У зв’язку із початком епідемічній сезон грипу та ГРВІ в Україні, експерт надав роз’яснювальну інформацію щодо захворюваності та методів її попередження.

"Захворювання на грип часто призводить до госпіталізації, а іноді, і до смертельних випадків. Особливу небезпеку грип становить для людей у групах підвищеного ризику (таких, як особи старше 65 років, діти до 3-х років, хронічні хворі тощо). В усьому світі щорічні епідемії грипу призводять приблизно до 3-5 млн. випадків тяжких ускладнень та приблизно до 250 000 – 300 000 випадків смерті. За прогнозами ВООЗ у північній півкулі в період 2013-2014 рр., у тому числі і в Україні, найбільше епідемічне значення матиме циркуляція наступних штамів вірусів грипу: - A/California/7/2009(H1N1) - подібний pdm09; - A/ H3N2/Victoria/361/2011b; - B/Massachusetts/2/2012.

Найкращим методом захисту від грипу визнано вакцинацію. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти — щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

Як повідомлялось раніше, в цьому році на території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

Джерело: УНН
Теги: грип
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram