Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
26550

Уряд схвалив концепцію переходу до страхової моделі медицини на наступний рік

Уряд схвалив концепцію переходу до страхової моделі медицини на наступний рік

КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Кабінет міністрів України схвалив концепцію розвитку системи фінансового забезпечення у сфері охорони здоров'я , яка спрямована на вдосконалення механізму фінансового забезпечення системи охорони здоров'я України. Про це йдеться у розпорядженні № 776-р від 18 вересня 2013 року, оприлюдненого на урядовому порталі, передає УНН.

Метою документу є необхідність удосконалення у 2013—2014 роках механізму фінансового забезпечення системи охорони здоров’я на всій території України для підвищення доступності та якості медичного обслуговування населення.

"Важливою характеристикою системи обов’язкового медичного страхування є цільове спрямування коштів на охорону здоров’я, зокрема страхові внески спрямовуються не у загальний бюджет, а безпосередньо на потреби охорони здоров’я, що є істотною відмінністю моделі медичного страхування", - йдеться у документі.

Крім того, передбачається, що після прийняття страхової моделі медицини сфера охорони здоров’я менше залежатиме від бюджетних пріоритетів, що визначаються органами державного регулювання.

"Таким чином, соціальний захист при такій моделі є принципово незалежним від державного бюджету", – зазначається у документі.

Нагадаємо, що концепція розроблена в рамках розпочатого в 2010 році реформування системи охорони здоров'я з урахуванням міжнародного досвіду фінансового забезпечення охорони здоров'я.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram