Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
20490

Обсяг українського ІТ- ринку становитиме близько 4 млрд доларів – прогноз

КИЇВ. 31 жовтня. УНН. Експерти Global Technology Foundation прогнозують, що в 2013 році обсяг українського ІТ- ринку становитиме 3,6-4 млрд доларів. Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному бюлетені КМУ, повідомляє УНН.

На думку аналітиків, ІТ-галузь відноситься до тих видів діяльності, в якій формується високий рівень доданої вартості. Розвиток цієї галузі може дозволити істотно наростити ВВП країни та збільшити експорт послуг.

За словами експертів, 2015 році кількість нових робочих місць у сфері ІТ сягне 168,5 тис., із них 106 тис. — у ІТ- експорті, 62,5 тис. — на внутрішньому ринку. Всього ж у галузі інформаційних технологій в Україні буде задіяно 350 тис. фахівців (в експортному сегменті — близько 125 тис. осіб, на внутрішньому — близько 225 тис.), а обсяг продукції та послуг галузі в 2015 році перевищить 5 млрд дол. США.

За оцінками Світового банку, до 2015 року Україна може вийти на 6-е місце в світі за обсягом ІТ- експорту.

Нагадаємо, у Верховній Раді України наразі зареєстровано законопроект, який дозволить стимулювати розвиток вітчизняних ІТ-компаній. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, податкові стимули, які передбачені законопроектом № 2063, дозволять вивести з “тіні” українські ІТ-компанії.

“Зміни до Податкового кодексу, які ми пропонуємо у законопроекті, дадуть можливість створити привабливий бізнес-клімат у галузі ІТ та високих технологій. І тоді українські розробки та стартапи стануть цікавими як для внутрішніх інвесторів, так і для закордонних компаній”, — переконаний парламентарій.

Джерело: УНН
Теги: IT
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram