Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
27960

НАБУ: Збиток банківської системи у вересні – наслідок операцій з оптимізації структури доходних активів

КИЇВ. 31 жовтня. УНН. За даними НБУ, прибуток банківської системи за 9 місяців 2013 року склав 1,73 млрд. грн. Однак за вересень банківська система зазнала збитку (0,77 млрд. грн.). При цьому інші показники, що характеризують ефективність основної діяльності, залишились на незмінному рівні, а окремі з них навіть поліпшилися. Так, відношення витрат на формування резервів до загальних доходів скоротилося з 14% до 13%, відношення загальних адміністративних витрат до доходів банків залишилось незмінним (24%), а загальний обсяг доходів банківської системи порівняно з попереднім місяцем зріс на 0,5% (до 14 088 млн. грн.). Про це УНН повідомили в прес-службі Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

У структурі доходів, отриманих банками впродовж вересня, найбільше зростання продемонстрували доходи від торгових операцій, а також інші доходи (в тому числі, інші операційні). Процентні доходи дещо скоротилися, що є наслідком поступового зниження середніх відсоткових ставок за кредитами протягом січня-серпня поточного року.

Обсяг процентних витрат залишився незмінним (незважаючи за зростання обсягу депозитного портфеля). Порівняно з серпнем спостерігалося незначне скорочення комісійних витрат (на 148 млн. грн.) та витрат на відрахування у резерви (на 170 млн. грн.). Водночас збільшилися обсяги відрахувань податку на прибуток (+170 млн. грн.), загальних адміністративних витрат (+62 млн. грн.), а також інших операційних витрат (майже на 1,6 млрд. грн.). Останнє, ймовірно, є результатом відображення в бухгалтерському обліку операцій з відступлення проблемних кредитів з відповідним дисконтом та може свідчити про посилення активності банків, спрямованої на поліпшення ліквідності власних балансів.

Чисті процентні доходи (доходи за вирахуванням витрат) за вересень зменшилися на 4% (порівняно з серпнем). Але їх зниження було компенсовано майже 10% збільшенням обсягу чистого комісійного доходу. Таким чином, при відносно сталих показниках процентної маржі та спреду обсяг чистого доходу від основної діяльності порівняно з серпнем продемонстрував деяке зростання.

На думку НАБУ, поточні фінансові результати банківської системи є результатом активних дій окремих установ, спрямованих на скорочення портфелю проблемної заборгованості. При цьому, попри збиток, отриманий у вересні, основні показники ефективності діяльності залишаються на задовільному рівні та свідчать про здатність банків генерувати прибуток від основної діяльності навіть за умов обмеженого попиту на кредитування.

Джерело: УНН
Теги: НАБУ, банки
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram