Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 25 серпня 2019 00:55
19665

Співпраця України і США в галузі освіти і науки має позитивну історію – Д.Табачник

КИЇВ. 2 листопада. УНН. Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник під час зустрічі з послом США в Україні Джеффрі Р. Пайєттом наголосив, що співпраця України і Сполучених Штатів Америки в галузі освіти і науки має тільки позитивну історію. Про це УНН повідомили у прес-службі Міносвіти.

Зазначимо, що під час зустрічі були розглянуті питання подальшої співпраці Міністерства освіти і науки України та Посольства США в Україні в галузі освіти.

"Ми спробуємо разом знайти покрокову карту чи план дій вирішення тих питань, які викликають найбільшу зацікавленість з боку Посольства США", – зазначив з цього приводу Дмитро Табачник.

На думку міністра, сьогодні необхідно зосередити увагу на трьох напрямах українсько-американської співпраці.

"У найближчі роки можуть спрацювати три речі – договори про двосторонню співпрацю між університетами або науковими установами, які, я сподіваюсь, ми з вами будемо підтримувати, але не регламентувати. Це прекрасно, коли Львівська або Харківська політехніки знайдуть спільну тему, наприклад, з Масачусецьким університетом технологій: у фізиці низьких температур, електродинаміці, матеріалам, нанотехнологіям", - наголосив Дмитро Табачник.

Інший вектор співпраці, за словами міністра освіти і науки – це Державна програма навчання і стажування в найкращих світових ВНЗ, у тому числі й американських. Програма упроваджена та започаткована Міністерством для того, щоб українські студенти могли потрапити в кращі навчальні заклади, лабораторії відповідно до своєї наукової діяльності.

Третій напрямок партнерства – спільні наукові дослідження. Українські вчені могли б вчитися у американських. Сьогодні значну частину наукових досліджень в Україні замовляє приватний сектор.

"Департамент наукових досліджень Міністерства міг би направити 50-60 сучасних тем, де можуть бути спільні партнерські проекти. З цього переліку американська сторона могла б обрати три або чотири, в яких вона зацікавлена. У нас вже є приклади такої співпраці – Бразильське космічне агентство, Міністерство високих технологій Китайської Народної Республіки. Тобто ми даємо розгорнуті характеристики ВНЗ, які теми співпраці пропонують наші університети. Партнери обирають цікавий напрямок та заключають білатеральні договори", – пояснив Д.Табачник.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram