Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 09 грудня 2019 21:43
Новини: Економіка
16440

Держзембанк планує прокредитувати аграріїв на 15 млрд грн в 2014 році

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Державний земельний банк планує залучити 15 млрд грн під пілотні проекти кредитування аграрного сектору України. Про це в ході круглого столу повідомила голова правління Держаного земельного банку Світлана Скосирська, передає кореспондент УНН.

“Ми плануємо залучити додаткові інвестиції України під цей проект (кредитування аграріїв – ред.). Це повинно позитивно вплинути на розвиток бізнесу … У цьому році до кінця листопада ми плануємо проінвестувати лише 30 млн грн … Якщо все складеться нормально, наступного року приблизно 15 млрд грн ми зможемо вкласти”, - зазначила С.Скосирська.

Вона не виключає, що у грудні можуть бути залучені ще 10-15 млн грн для аграрного кредитування.

“Ми відпрацьовуємо на цих коштах схеми співробітництва з іншими банками та кредитні програми. Це пілотні проекти”, - сказала С.Скосирська.

Голова Держзембанку зазначила, що цей банк буде кредитувати аграріїв за рахунок коштів, отриманих від оренди с/г земель.

Передбачається, що Держзембанк зможе кредитувати малий та середній бізнес на селі за ставкою на 5-7% нижче ринкової.

Як повідомила керівник банківського напряму діяльності Держзембанку Анна Сидорова, до земельного банку є великий інтерес з боку банківської сфери.

“Ми бачимо всі банки нашими потенційними партнерами по цій програмі. Єдина умова, щоб у їх кредитному портфелі були агрокредити”, - повідомила А.Сидорова.

Вона зазначила, що Держзембанк планує випускати облігації і залучати ресурси з фінринку.

ПАТ “Державний земельний банк” було створено відповідно до постанови Кабміну від 2 липня 2012 року №609. Держзембанк було створено з метою ефективного управління державними землями с/г призначення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram