Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 24 травня 2019 10:06
Новини: Політика
8370

Під час ЗНО були зафіксовані спроби порушення умов тестування

2 червня відбулося перше з 3-х тестувань з української мови та літератури. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які працювали на 40% пунктів тестування у 17 регіонах України, зафіксували перелік порушень, до яких вдавалися абітурієнти під час складання іспитів. Про це ІМК повідомили у прес-службі ГМ.

Спостерігачами було зафіксовано на 4,87% пунктів тестування (далі - ПТ) спроби отримати допомогу він інших учасників щодо відповідей на конкретні запитання. На 3,6% ПТ абітурієнти намагалися скористатися допоміжними засобами: шпаргалки, телефони, посібники. Найбільш поширеним це явище було у рекреаційних зонах, коридорах та туалетах. Учасники здавали один телефон інструкторові, а з іншим виходили з аудиторії та уточнювали необхідні відповіді. Зафіксовано випадки позбавлення права продовжити написання тесту через відкрите списування.

На 1,69% пунктів було зафіксовано спробу скласти ЗНО за іншого учасника. Треті особи намагалися пройти на ПТ без відповідних документів, видаючи себе за абітурієнта. Також, через незнання та подекуди неуважність інструкторів учасники, які завчасно виконали всі завдання виносили тестові зошити за межі пункту. Спостерігачі відзначають, що злого умислу у таких діях не було, бо абітурієнти відкрито виходили з документами та переглядали завдання біля ПТ (2,75%).

Спостерігачі також оцінили роботу адміністрації за шкалою: 1 - незадовільно, 2 - задовільно, 3 - добре.

Відповідальні за пункт тестування: незадовільно - 0,27%, задовільно - 14,48%, добре - 85,25%;

Інструктори: незадовільно - 0,81%, задовільно - 15,86%, добре - 83,33%;

Чергові: незадовільно - 0,81%, задовільно - 20,22%, добре - 78,98%;

Оцінка організації проведення тестування загалом: незадовільно - 1,08%, задовільно - 17,30%; добре - 81,62%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...